Kolejne mistrzostwo i vicemistrzostwo diecezji

Kolejny raz – zarówno w kategorii „Ministrant”, jak i „Lektor młodszy” – nasi chłopcy przywożą medale piłkarskich mistrzostw diecezji. Tym razem lektorzy zdobyli złoty medal, a ministranci srebrny medal.

W dniach 17-18 czerwca na Stadionie "Sprint" w Bielsku Białej, po raz 15. odbyły się finały turnieju „Bosko Cup” – piłkarskich mistrzostw diecezji bielsko-żywieckiej dla Służby Liturgicznej. Tym razem była to edycja letnia. Naszą parafię reprezentowały dwie drużyny: w kategorii „Ministrant” i „Lektor młodszy”. W sobotę, w pierwszy dzień rywalizacji, obie drużyny, po grupowych zmaganiach awansowały do grona czterech najlepszych. W niedzielę, w półfinale, po niezwykłej walce i ogromnym poświęceniu nasi ministranci wygrali z drużyną z Cięciny 2:0. W finale dopiero po dogrywce przegrali z ministrantami z Rzyk 0:1.

Po ministrantach rywalizowali zawodnicy w kategorii „Lektor młodszy”. W półfinale, po zaciętym meczu, pokonali Rzyki 1:0 po golu Krzysztofa Raczka. W finale z parafią z Bielska Białej Obszarów trwała zacięta walka, którą dopiero rozstrzygnęła seria rzutów karnych. Po wspaniałych paradach naszego bramkarza wygraliśmy 2:1 i zostaliśmy ponownie najlepszą ekipą naszej diecezji.

Na koniec turnieju zawodnicy otrzymali medale, puchary i nagrody. Wśród nagród indywidualnych zostali wyróżnieni: Szymon Kubiczek – najlepszy strzelec w kategorii „Lektor młodszy”, Patryk Dętkoś – najlepszy bramkarz w kategorii „Lektor młodszy”; Krzysztof Raczek – najlepszy zawodnik całego turnieju (MVP).
Trenerem zwycięskich drużyn jest Paweł Sojka, a opiekunem całej Służby Liturgicznej ks. Michał Styła. Z trybun wspaniały doping zorganizowała Oaza Młodzieżowa, wraz z rodzicami ministrantów. Gratulujemy sukcesów sportowych! Za tydzień nasze obie drużyny pojadą do Gniezna, aby tam  reprezentować naszą diecezję w piłkarskich Mistrzostwach Polski Służby Liturgicznej.